banner

Atrakcje Grzybowo

Grzybowo to mała miejscowość położna obok Kołobrzegu

Zdecydowanie spokojniejsza i idealna na rodzinne wakacje. Znajdujące się we wschodniej części Wybrzeża Trzebiatowskiego niewielkie miasteczko turystyczne stało się idealnym miejscem dla Fulinowa. Spokój, cisza, wspaniałe piaszczyste plaże oraz nadmorski klimat powodują, że turyści z całej Polski i nie tylko chętnie zatrzymują się tutaj na dłużej.

Sielskość to jest to, czym charakteryzuje się urokliwe Grzybowo. Tutaj czas płynie wolniej, odpoczywa umysł i ciało. Jeśli planujesz odpoczynek nad morzem to jest miejsce dla Ciebie. Zamiast wielkomiejskiego gwaru wspaniałe trasy spacerowe, szum morza i zapierające dech w piersiach widoki.

Zatoka Grzybowska
Zatoka Grzybowska
Zatoka Grzybowska

To niezwykłe miejsce z małymi falami i ciepłą wodą. Panuje tu prawdziwie nadmorski mikroklimat. Dużą zaletą zatoki są szerokie, piaszczyste plaże, które stanowią idealne miejsce dla zwolenników morskich kąpieli i plażowiczów.

Latarnia morska
Latarnia morska
Latarnia morska

Nieopodal Grzybowa w Kołobrzegu jest to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na trasie wycieczkowiczów. Latarnia została odbudowana po II wojnie światowej więc jest stosunkowo młoda. Wysokość obiektu to 180 stopni i znajduje się on w centralnym punkcie tarasu widokowego, z którego wieczorem warto podziwiać zachody Słońca. Czynna w sezonie od 10.00 do samego zachodu.

Bastion Panzer
Bastion Panzer
Bastion Panzer

Mieszczący się w Kołobrzegu, to wymarzone miejsce dla miłośników militariów. Bastion w swojej ofercie zachęca do przejażdżki pojazdami wojskowymi, uczestnictwa w mustrze oraz oferuje naukę posługiwania się bronią czy wykrywaczem metali. Dla łasuchów przygotowano potrawy kuchni polowej m.in. grochówkę. Atrakcje zostały podzielone na sportowo-rekreacyjne i typowo wojskowe więc każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Molo
Molo
Molo

Będąc w Grzybowie koniecznie trzeba zajrzeć na kołobrzeskie molo. Jest to jeden z najdłuższych obiektów tego rodzaju w Polsce. Po odbudowie mieszkańcom i turystom służy nieprzerwanie od 1971r. Zachęcamy do zabrania aparatu i zrobieniu kilku fantastycznych zdjęć.

Ogrody Hortulus Spectabilis
Ogrody Hortulus Spectabilis
Ogrody Hortulus Spectabilis

Nowy obiekt w Kołobrzegu. Główna atrakcja to ogromny (1h) labirynt grabowy, gdzie w punkcie centralnym mieści się imponująca wieża widokowa. Ponadto jest to fantastyczne miejsce do odpoczynku i relaksu wśród imponującej zieleni, dzieci mogą wziąć udział w grze terenowej zorganizowanej przez animatorów.

Muzeum Oręża Polskiego
Muzeum Oręża Polskiego
Muzeum Oręża Polskiego

Świetne miejsca, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Fantastyczne eksponaty, wojskowy klimat i nauka historii od średniowiecza do czasów współczesnych.

Spływ Parsętą
Spływ Parsętą
Spływ Parsętą

Parsęta to rzeka, która może poszczycić się I i II klasą czystości wody. Długość odcinka spływu kajakowego to ok 26 kilometrów długości. Wszystkim, którzy nie boją się wyzwań i chcą przeżyć niezapomnianą przygodę polecamy wypożyczyć sprzęt i dać się ponieść nurtowi rzeki. Oczywiście wszystko z umiarem

Pozostałe
Pozostałe
Pozostałe

Warto zwiedzić rynek, port rybacki w Grzybowie, szlaki rowerowe i piesze, stadninę koni, zabytkowe kościoły, place zabaw i boiska.